ایستگاه تحقیقاتی بم                                                                                                                           
  ایستگاه تحقیقات خرمای پژوهشکده دارای 40 هکتار زمین و نخلستان و یک  حلقه چاه آب است که در حال حاضر جهت اجرای طرحهای پژوهشی مورد بهره برداری قرار گرفته اند. در این نخلستان ارقام مضافتی و پیارم وجود دارد.
همچنین این ایستگاه یک کلکسیون از ارقام خرما را نیز دارا می باشد. 
 
 
 ایستگاه تحقیقاتی جیرفت
 
  پژوهشکده فناوری تولیدات گیاهی دارای چهل هکتار زمین واقع در روستای جهادآباد عنبرآباد جیرفت است که به عنوان ایستگاه تحقیقاتی برای گیاهان نیمه گرمسیری مقاوم به خشکی در نظر گرفته شده است.
کلکسیون گیاهان مختلف سازگار با منطقه و مقاوم به کم آبی در حال احداث است. 
 
 
 ایستگاه تحقیقاتی رابر
 
  از آنجا که شهرستان رابر یکی از قطب های تولید گردو کشور میباشد و قدیمی ترین گردوی جهان در شهرستان رابر قرار دارد، پژوهشکده فناوری تولیدات گیاهی در نظر دارد به منظور حفظ ژرم پلاسم گردوی منطقه و کمک به افزایش تحقیقات علمی و کاربردی به روی این محصول، اقدام به ایجاد یک ایستگاه تحقیقاتی گردو در شهرستان رابر نماید.
 
 
ایستگاه پژوهشی گیاهان دارویی گلباف
  این ایستگاه در زمینی به مساحت سه هکتار در شهر گلباف در حال استقرار است و هدف آن حفاظت از ژرم پلاسم گیاهان دارویی منطقه و بررسی امکان سنجی کشت گیاهان دارویی جدید با ارزش افزوده اقتصادی بالا در منطقه است. همچنین اجرای طرح های پژوهشی در زمینه اصلاح، افزایش تولید گیاهان دارویی با استفاده از روشهای زراعی و زیست فناوری و همچنین فرآوری این محصولات می باشد.